Angličtina - jak se zlepšovat?

1. prosince 2013 v 13:00 |  Škola
Ahojte. Dneska jsem se rozhodla napsat článek o tom, co ti pomůže, aby ses zlepšila v angličtině.

Anglicky mluvící lidé - snad to nejlepší

Určitě nejlepší by bylo jet (letět) do anglicky mluvících zemí. Co si budeme povídat. Chytíte ten správný přízvuk, angličtinu slyšíte všude kolem sebe a donutí vás to tou řečí mluvit a asi v ní i myslet. No a vyzkoušíte si všechny možné příležitosti "naživo". Jenže někteří z nás tu možnost nemají, což je podle mě velká škoda. Co ale dělat? Pokud máte tu možnost (kterou taky nemá každý) chodit za někým, kdo pochází z anglicky mluvící země (podle mě je dobré, když ještě neumí pořádně česky). A bavit se s ním anglicky. Třeba o normálních věcech (proto je nejlepší když to je třeba někdo z rodiny). V tomto případě taky pochytíš alespoň trochu ten přízvuk a naučíš se mluvit anglicky. Vyzkoušíš si to naživo, ne jenom v hodinách angličtiny, kdy se zkoušíte bavit anglicky ve dvojicích. Ale když nemáte možnost se bavit s angličanem?Číst si, číst si a číst si

To je podle mě taky dost důležitá věc u které musíš myslet anglicky. Číst si anglické knížky. Hodně lidí se toho může bát, ale podle mě není proč. Nemusíš si překládat každé slovo a číst to v češtině i když je to anglická knížka. Prostě si to nepřekládej (jenom nějaká slova u kterých nemáš tušení co znamenají) a čti, vnímej to a mysli u toho v angličtině.
Některé anglické knížky jsou odstupňovány od 1 do 4, podle toho jak jsou těžké (možná, že jsou i vyšší čísla, ale to já už nevím). To znamená, že knihy označené 1 jsou nejlehčí, knihy označené 2 jsou těžší a knihy označené 3 jsou ještě težší, ... Nejlepší je když vám přímo někdo řekne, který stupeň byste zvládli přečíst. Například mě moje učitelka angličtiny řekla, kterou knihu bych zvládla přečíst. Třeba jsem četla na její doporučení THE WIZARD OF OZ. Ale nemusí to být jenom knížky. Já taky odebírám anglické časopisy. Tak se toho nebojte a jděte do toho. Je to další dobrý způsob naučit se dobře anglicky.
U LOVE STORY jsem zakroužkovala a zvýraznila tu 3 = 3. stupeň

Poslouchat a poslouchat

Další podle mě důležitá věc je poslouchat. Třeba si stáhnout různé čtené texty, jednoduché anglické písničky, kterým porozumíte (a můžete si je v duchu překládat) a budete si je zpívat, ... Je toho určitě hodně. Taky je dobrý klasický poslech se cvičením, který máme většinou ve škole jako úkol. Poslouchat angličtinu je podle mě taky důležité, protože se vám to "vrývá" do mozku a když to máte i se cvičením, tak se na to musíte pořádně soustředit a vnímat to. Určitě je to taky hodně účinné.

Učit se - bez toho to snad nejde

A teď snad ta nejhorší věc pro ty, kdo se neradi učí. A to učit se. Bez toho to snad nejde. To byste nevěděli, že právě toto je minulý čas, ... Ale berte to pozitivně. I učení si můžete spříjemnit různými zábavnými cvičeními u kterých si danou látku zopakujete a upevníte.


Doufám, že vám tento článek alespoň trochu pomůže. Je to docela zábavné oživení a když budete používat všechny tyto věci dohromady, tak vám snad půjde angličtina (nebo jiný jazyk) trochu líp. Nakonec vám tady dávám ještě nějaké odkazy, které by vám v učení angličtiny měly pomoct. http://www.newsinlevels.com/, http://www.anglictina.hu.cz/index.php Pokud jsem ještě na něco zapoměla, nebo máte nějaký osvědčený typ, který vám pomohl, neváhejte ho napsat do komentářů.
Teri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama