Brigitte Blobelová: TANEC ZA JEDNA, MATIKA ZA PĚT

20. prosince 2013 v 12:21 |  Knihy
Ahojte. Tak jsem se rozhodla vám zase popsat nějakou tu knihu. Tentokrát je to kniha od Brigitte Blobelové: Tanec za jedna, matika za pět.

Obsah:
Je to hezká knížka, ve které hlavní postava Nika přímo miluje tanec. A zítra bude mít 15é narozeniny. Jenomže se jejím rodičům v den narozenin, ještě před oslavou přijde dopis, že Nika propadá z matiky, fyziky a chemie. Musí odvolat všechny kamarády a má zrušenou oslavu. A taky má zakázáno tančit, otec ji zabaví oblečení na tanec, plakát s tanečnicí, prostě věci týkající se tance. Musí se pořád učit. Potká ale Honzu, který je na matiku a fyziku jednička, tak se s ním domluví aby ji doučoval. Jenže nakonec se do sebe i zamilují... Splní se jí její sen být tanečnicí?Hlavní postava:
- Nika (Arnika Ingwersenová)

Další postavy:
- Honza
- Ničina babička

Ukázka:
"Jaké další věci?" zeptala se Nika bezbarvě. "Tancování taky?" S rostoucími obavami upřeně hleděla na otce. Sotva se odvážila dýchat.
"Tancování v první řadě," nenechal ji na pochybách "neboť to je jádro všeho zla." Nalil si druhý šálek kávy a ukázal rukou na židli. "Proč se neposadíš? Musíš v žaludku něco mít, když se chceš soustředit. Mozek potřebuje výživu."
Nika zůstala stát. "Nemám hlad." hlesla.
"A co tvoje dárky?" snažila se jí rozptýlit matka. "Nechceš se alespoň podívat na dárky?"
Nika cítila, jak se jí z očí koulejí slzy. Nedovedla si představit, že by nějaká dívka zažila někdy tak smutné narozaniny.
strana 16

Informace:
- počet stran: 100
- autor: Brigitte Blobelová
- překladatel: Stanislav Šimek

Tak ať se vám líbí.
Teri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aneletrarl Aneletrarl | E-mail | Web | 13. října 2018 v 16:14 | Reagovat

Poids est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  determination  bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la  vacances  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/vente-cialis-sur-paris/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama